"Tasarımla 33 milyar dolar ihracatı yakalayacağız"

 

 

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Mustafa Gültepe, tasarımın sağlayacağı katma değer ve yapacakları diğer çalışmalarla 33 milyar dolar ihracatı yakalayacaklarını ifade etti.

İHKİB'den yapılan açıklamaya göre, birliğin iştiraklerinden ve alanında Türkiye’nin en iddialı eğitim kurumları arasında yer alan İstanbul Moda Akademisi’nden (İMA) 2017-2018 döneminde mezun olan öğrencilere diplomaları verildi.

Mezuniyet töreninde konuşan İHKİB Başkanı Gültepe, 17 milyar dolarla Türkiye’nin ikinci büyük ihracatçı sektörü konumunda bulunan hazır giyim endüstrisinin orta vadede 60 milyar dolarlık ihracat hedefi bulunduğunu hatırlattı.

Hedefe ulaşabilmenin tek yolunun daha yüksek katma değerli ihracattan geçtiğini vurgulayan Gültepe, Türkiye’nin hazır giyimde ucuz ürün ihraç ederek hedeflerine ulaşmasının mümkün olmadığını dile getirdi.2006 yılından itibaren sektörde var olan şirketimiz 45 yıllık meslek deneyimi olan kurucumuz Arif Karamut tarafından yönetilmektedir. Şirketimiz Mersin serbest bölgede bulunan Uğur Tekstil aracılığı ile dünya tekstil sektör&u..


Tahsilli Mahallesi 27.Sokak No:17 YÜREĞİR / ADANA

+90 (322) 421 10 00
karamuttekstil@hotmail.com

Tüm hakları saklıdır © 2018